Başlangıç / Yazarlarımız

Yazarlarımız

 • Esma Emre

  Esma Emre

  Merhabalar ... Gümüşhane Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümü 4. sınıf öğrencisiyim . Sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili daha bilgilendirici olmak adına sizler için araştırmalar yapmaktayım umarım okurken keyif alırsınızzz :)
 • Hatice Güngör

  Hatice Güngör

  Selam ? bölümüne aşık 4.sınıf diyetisyenlik öğrencisiyim... Sosyal medyayı, fotoğrafı, kahveyi, gezmeyi, öğrenmeyi... çok seviyorum ? Pekiii burda ne işim mi var derseniz?? Öğrenmek sonu olmayan bir süreç bu yolda öğrenilen şeylerin paylaşılması inanılmaz keyif verici? bir kişiye bile fayda sağlayacak olmak düşüncesi dehşet verici bir mutluluk veriyor?? Keyifle ve hayretle okuyacağınız yazılar olması dileklerimle⭐️
 • Asu Şevval Dural

  Asu Şevval Dural

  1997, İstanbul doğumluyum. İstanbul Medipol Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik 4. sınıf öğrencisiyim. Araştırmalarım daha çok nutrigenetik ve popüler diyetler üzerine. Araştırmalarımda ülke sınırları içinde kalmamak ve dünyadaki gelişmeleri de takip etmek amacıyla yabancı dil eğitimlerine devam ediyorum.
 • Ayşe Nur Yeşil

  Ayşe Nur Yeşil

  merhabalaar...?İstanbul Gelişim Üniversitesinde İngilizce Beslenme ve Diyetetik okuyorum.Araştırmayı,okumayı seviyorum.Özellikle güncel konular hakkında.Yazılarımı paylaşmaktan şimdiden keyif almaya başladım.Umarım sizlere de yararlı şeyler katabiliriz.Tüm okurlara iyi keyifler? Unutmayınız her işin başı sağlık ...
 • Begüm Kaymak

  Begüm Kaymak

  06.08.1998 İstanbul doğumlu Medipol Üniversitesi Beslenme Ve Diyetetik Bölümü 2.Sınıf öğrencisi :) Büyük bir istekle okuduğu bölümünde öğrendiklerini sizlere aktarmaya çalışan, çok araştıran , okuyan, aşçılığa oldukça meraklı diyetisyen adayı ve yazar. Unutmayalım ki iyi yaşamanın iyi beslenmektir! :))
 • Beril Yılmaz

  Beril Yılmaz

  Eğitim durumu; Samsun ondokuz mayıs üniversitesi hemşirelik bölümünü dondurdu. Aynı üniversitenin yaşlı bakım programından mezun oldu. Medipol üniversitesi beslenme ve diyetetik bölümünde halen okumaktayım. Aynı zaman da açıköğretim fakültesi aşçılık bölümünde öğrenim görmekteyim.
 • Berna Şahin

  Berna Şahin

  Merhabalar.?Silifke Göksu Anadolu Lisesi'ninden birincilikle mezun oldum.Necmettin Erbakan Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü 4 .sınıf öğrencisiyim.Meram Tıp Fakültesi'nde yaz stajımı tamamladım. Mesleğini seven ve insanların sağlıklı bir hayat sürmesini amaçlayan bir diyetisyen adayıyım.Merak ettiklerinizi cevaplamak için sizlerle buradayım.?
 • Betül Demir

  Betül Demir

  Merhaba? Ben Betül, İstanbul Medipol Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik öğrencisiyim. Bu bölümü seçmemde ki amaç insanlara faydalı olup bireyleri sağlıklı gördükçe mutlu olmak. Henüz Diyetisyen olmamama karşın bir beslenme ve diyetetik öğrencisi olarak ilk adımımı bu site vesilesi ile atmak istedim. Umarım sizlere ve kendime faydam olur?
 • Buse Şeref

  Buse Şeref

  Merhabalar..1996 Ankara doğumlu yeni mezun bir diyetisyenim.Hasan Kalyoncu Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden dereceyle mezun oldum.Mesleki bilgi ve becerilerimle sizleri sağlıklı yaşamak adına bilgilendirmekten mutluluk duyacağım.İyi okumalar :)
 • Büşra Nur Güngör

  Büşra Nur Güngör

  1996, Balıkesir doğumluyum. Doğu Akdeniz Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik (TB) bölümünü 2018 yılında ikicilikle bitirdim. (Birinci olamadım çok üzüntülü ?) Ama ben kendimi geliştirmeyi ve insanlara bildiklerimi aktarmayı seviyorum ? Özellikle diyet/sağlıklı beslenme ile ilgili bu kadar bilgi kirliliği varken söylemek isterim: diyet yasaklardan oluşan sıkıcı bir süreç değil; sağlıklı yaşam tarzıdır. Sağılığınızı bu işi bilen ve eğitimini almış olan diyetisyenlere emanet edin. Çünkü sağlığımız değerli, ona iyi bakmalıyız ? Sevgiler ? Dyt. Büşra Nur Güngör
 • Deniz Bingöl

  Deniz Bingöl

  Herkese Merhabalar, İstanbul Bilgi Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik 3.sınıf öğrencisiyim. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi'nde Aşçılık bölümünde okumaktayım. Çok okuyan, çok araştıran ve çok sorgulayan biriyim. Bu sebeple burada kendime bir yer bulduğumdan dolayı mutluyum. Beni tanıyanlar bilir hep; ''Her şeyin başı sağlık'' derim. Bunun için de öğrenmemiz gerekiyorsa birlikte öğrenmeye ne dersiniz? Yaşamınızın sağlıklı günlerle dolu olması dileğimle...
 • Merve Uzun

  Merve Uzun

  Herkese selamlar! T.C. Haliç Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümü 4. sınıf öğrencisi olarak eğitimime devam ediyorum. Anne ve çocuk beslenmesi, çocuk hastalıkları ve kanserde beslenme özellikle dikkatimi çektiği için yazılarımda bu konulara ağırlık vermeye çalışacağım. Umarım güzel ve uzun bir yolculuk olur; faydalı, önemli ve hayat kurtarıcı bilgiler için takipte kalın.
 • Ebru Doğru

  Ebru Doğru

  Merhabalar.. ☺️Ben Ebru Doğru. İstanbul Gelişim Üniversitesinde Beslenme ve Diyetetik İngilizce 2.sınıf öğrencisiyim. Aynı zaman da İstanbul Üniversitesinde Sağlık Kurumları İşletmeciliği okuyorum. Paylaşacağım her yazıda öğrendiğim bilgileri size büyük bir heyecan ve mutlulukla yazacağım. Gezmeyi , araştırmayı, bir şeyler öğrenmeyi ve bunu insanlarla paylaşmayı seviyorum. Gülümsemek ise hayat felsefem..
 • Edanaz Adaşıroğlu

  Edanaz Adaşıroğlu

  Merabalarrrrrr ben 1997 Erzincan doğumluyum. Gazi Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümü 3. sınıf öğrencisiyim.Öğrendiğim her bilgiyi yeni bir haberi sizinle paylaşmaya hazırım:):)
 • Elif Naz Dilbaz

  Elif Naz Dilbaz

  Kasım 1995 doğumlu, İstanbul Yeni Yüzyıl Beslenme ve Diyetetik Bölümü 3. Sınıf öğrencisiyim. Hayallerine, hedeflerine ulaşmak isteyen bir diyetisyen adayı olarak öğrendiklerimi sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyacağım. Nerede bir istek varsa ,orada bir yol olduğunu unutmayın, renkli sebzeler ile dolu tabaklardan asla vazgeçmeyin.İyi okumalar, sağlıkla kalın:)
 • Fatma Özçelik

  Fatma Özçelik

  Merhabalar, ben Fatma, Gazi Üniversitesi Beslenme ve Diyeteteik Bölümü 2018 mezunuyum, beslenme ve diyetetik deyince şiddetle her zaman çevresine sağlıklı beslenmeyi anlatan bir diyetisyenim, mesleğime aşığım, çünkü ilaç vb. hiçbir ürün kullanmaya gerek kalmadan sadece beslenme davranışlarıyla sağlık bulunduğunu düşünüyorum. :) Dyt. Fatma Özçelik
 • Fatma Şap

  Fatma Şap

  merhaba ben 1995 Mersin' de dogdum. Liseyi Mersin 75.Yıl Anadolu Öğretmen Lisesinde okudum. Nuh Naci Yazgan Üniversitesi 'nden (KAYSERİ) mezun oldum. Mesleğine aşık bir diyetisyenim. Erciyes Üniversitesi'nde ve Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi 'nde bir yıl staj yaptım.
 • Fatma Şaşmaz

  Fatma Şaşmaz

  Bahçeşehir Üniversitesi, Beslenme ve Diyetetik bölümü son sınıf öğrencisiyim. Araştırmayı, okumayı, yazı yazmayı ve öğrendiklerimi güncel yaşamla bağdaştırmayı çok severim. Umarım yazılarımı keyifle okursunuz :)
 • Gamze Işık

  Gamze Işık

  Merhaba, ben İstanbul Medipol Üniversitesi-Beslenme ve Diyetetik 2.sınıf öğrencisiyim. Hayatın temel ögelerinden en önemlisinin 'beslenme' olduğuna, ve bunun da en sağlıklı şekilde yapılması gerektiğine inanan birisiyim. Okuduğum bölüm dolayısıyla, hem kendime hem sizlere bu konuda farkındalık kazandırmakta ufak da olsa katkımın olmasını istiyorum. Bu benim en büyük idealim!
 • Halise Tanoğlu

  Halise Tanoğlu

  Merhaba arkadaşlar, 1997 yılında Konya da doğdum. Konya Meram Anadolu Lisesinden mezun olduktan sonra hiç de hayalim olmayan Selçuk Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünü kazandım ama iyiki kazanmışım hayalim olsa bu kadar sevemezdim zaten ailesinin kazancını topraktan sağladığı ve her şeyin doğalını yetiştirdiği, doğal besinlerle beslenen ve çocukluğundan itibaren besinlerin mucizevi gücüne inanan birisi olarak bu kaçınılmaz olsa gerek. Gelin hep birlikte besinlerin ve sağlıklı beslenmenin mucizevi gücüne şahit olalım ?
 • Hasibe Baş

  Hasibe Baş

  Hayallerine giden yolda adım adım ilerleyen Hasibe, Üsküdar Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü 3. sınıf öğrencisidir. Aynı zamanda Psikoloji bölümünde yandal yapmakta olup doğru bilgiye ancak araştırarak gidileceğini, hayal gücünün olduğu yerde mucizeler yaratacağını bilmektedir. En doğru şekilde öğrenmek için takipte kalın...
 • Hatice Özmen

  Hatice Özmen

  Hatay'ın İskenderun ilçesinde doğdum.Selçuk Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik öğrencisiyim Kırıkkale Üniversitesine farabi yaptım.Bölümüne aşık bir insanım.Hepinize sağlıklı günler dilerim ☺
 • Hülya Tunçel

  Hülya Tunçel

  Ben hayallerine adım adım ilerleyen diyetisyen adayı Hülya TUNÇEL.Selçuk Universitesi beslenme ve diyetetik bölümü 4. sınıf öğrencisiyim.Liseyi şanlıurfa tobb fen lisesinde okudum. Şanlıurfa mehmet akif inan eğitim ve araştırma hastanesinin mutfak,polikinik,klinik,hemodiyaliz unitesi,onkoloji unitesi ve nutrisyon destek ekibinde stajyer diyetisyenlik yaptım.Konya'da birçok özel ve resmi kurumlarda stajyer diyetisyenlik yapmaktayım. Beslenme ve diyetetik alanlarında yapılan birçok seminer,söyleşi ve kongrelere katıldım.En büyük hayalim bu mesleği etiğine uygun hakkıyla yerine getirebilmektir.
 • Kübra Demir

  Kübra Demir

  Merhabaa... Ben Kırıkkale Üniversitesi'nde Beslenme ve Diyetetik okuyan, şu anda Medipan Tıp Merkezi'nde diyetisyen hizmeti veren, bölümünü seven ve araştırmaya ve besinlere ilgi duyan biriyim.. Sizinle araştırdıklarımı paylaşmak için buradayım.. ?
 • Kübra Savcu

  Kübra Savcu

  Balıkesir Özel Sevgi Hastanesi'nde Diyetisyen olarak görev yapmaktayım. Umarım bilgiler faydalı olacaktır.
 • Leyla Uzuner

  Leyla Uzuner

  Merhabalar. Mart 1996 Şanlıurfa doğumluyum. Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik 4. sınıf öğrencisiyim. Beslenme ve Diyetetik alanında gerek yaptığım araştırmalarla gerekse aldığım eğitim kapsamında öğrendiğim bilgileri sizlerle paylaşmaya çalışacağım. Sağlıkla kalın :))
 • Merve Tülek

  Merve Tülek

  1996 Kayseri doğumluyum. Fatma Kemal Timuçin Anadolu lisesinden mezun oldum. Şuan Kırıkkale üniversitesi beslenme ve diyetetik bölümü 4. sınıf öğrencisiyim ve hayallarime giden bir yolda adım adım ilerlemekteyim. Bu mesleği en iyi en güzel ve en başarılı şekilde yapacağıma inanıyorum çünkü tam anlamıyla beni yansıttığını düşünüyorum. Severek yapacaksan yaptığın şey en güzeli bence. İleri ki planlarımda ise projelerde yer almak ve kendi projelerimi uygulamaya sokmak var.
 • Muhammed İsmail Karagöz

  Muhammed İsmail Karagöz

  Interested in Mass Nutrition Systems
 • Neşe Uğur

  Neşe Uğur

  Merhabalaar. Ben Neşe Uğur.Haliç Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik 4.sınıf öğrencisiyim. Severek okuduğum,araştırdığım bilgileri sizlerle de paylaşmak için burdayım.
 • Oğuzhan Türkmen

  Oğuzhan Türkmen

  Merhaba ülkemin güzel insanları, kafanızı kurcalayan, arada kaldığınız hatta bir şey duydum da diyerek başladığınız sorular için şimdiden mesajlarınızı bekliyorum. fzt.oguzhan.turkmen@gmail.com
 • Özge Bulut

  Özge Bulut

  Ülkemizin en güzel tatil yerlerinden birinde Marmaris'te dünyaya geldim.Halıcı Ahmet Urkay Anadolu Lisesini kazandıktan sonra diyetisyen olma hayaliyle üniversite sınavlarına hazırlanmaya başladım.İlk sene sonu hüsranla biten bir sınav döneminden sonra hayallerimin peşinden koşup tekrar hazırlanmayı denedim.Çünkü insanların hayallerinin peşinden gitmesinin ona her zaman en güzel kapıları aralayacağını düşünüyorum.Ve evet bu sefer oldu ve İstanbul Medipol Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünü kazandım.Şu an da 3.sınıfta öğrenim görmekteyim.Sınıf arkadaşlarımla birlikte sizlere en güncel ,en eğlenceli ve en zengin bilgilerle donatılmış yazılarımızı sizlerle paylaşmak için de bu siteyi açtık Çok keyifli paylaşımlarla karşınızda olacağız.Bizi takipte kalın.
 • Özlem Deniz Taşbaş

  Özlem Deniz Taşbaş

  Marmara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik
 • Ruken Kulin

  Ruken Kulin

  Trakya üniversitesi beslenme ve diyetetik 4.sınıf öğrencisiyim. Anne çocuk beslenmesi üzerinde uzmanlığımı yapmak istediğim için çoğunlukla anne çocukla ilgili yazılar paylaşmaya çalışacam. Farkındalık yaratmak amacıyla burdayım umarım başarırım :)
 • Rumeysa Nur Sakar

  Rumeysa nur sakar

  Medipol Üniversitesi 3.sınıf öğrencisi
 • Sebahat Küçük

  Sebahat Küçük

  Merhabalar. Diyetisyen olmayı kafasına koyarak hemşireliği bırakıp hayallerinin peşinden koşan 3. Sınıf öğrencisi bir diyetisyen adayıyım. Bundan dolayıdır ki araştırmalarım özellikle hastalıklarda beslenme üzerine. Önce bilgilenip sonra sizinle bunları paylaşacağım. Bol araştırmalı, yeni şeyler öğrendiğimiz, sağlıklı beslenmenin yaşam tarzımız olduğu o güzel günlere !
 • Selinsu Kurt

  Selinsu Kurt

  Selaam ben Sell. Arnavutköy Korkmaz Yiğit Anadolu Lisesi 2015 mezunuyum. 2019 Haziran'ında da Medipol Üniversitesi'nin yeni mezun diyetisyeni oluyorum. Sene içerisinde yaptığım stajlarla teorik bilgilerimi değerlendirip bomba gibi geliyorum. Görüşmek üzeree :)
 • Sena Günar

  Sena Günar

  Merhabalar..1997 Rize doğumlu Beslenme ve Diyetetik 3. Sınıf öğrencisiyim. Hayallerine, hedeflerine ulaşmak isteyen bir diyetisyen adayı olarak öğrendiklerimi sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyacağım. İyi okumalar, sağlıkla kalın:)
 • Şevval Işıklı

  Şevval Işıklı

  Merhabalar, 1995 İstanbul doğumluyum. Haziran 2018'de İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi - (İngilizce) Beslenme ve diyetetik bölümünden mezun oldum. Eğitim hayatım sürecinde kendimi geliştirmek amacıyla birçok seminere katıldım ve nitelikli kurumlarda staj yaptım. Yaşam için elzem, sağlığın korunması adına payı büyük olan beslenmenin ve bunu meslek edinmiş olan biz diyetisyenlerin, bilgi kirliliklerine yer bırakmadan bilimin ışığında sürekli araştırma yapmaları ve bunları insanlarla paylaşmaları taraftarıyım. Siz okuyucularımızın aradığınız sorulara yanıt bulmasını umuyor ve sağlıklı günler diliyorum. :)
 • Simge Çevik

  Simge Çevik

  Yaşamımda diyetisyenliği sadece bir meslek değil hayat ağacının köklerine yerleştişmiş bir diyetisyen adayı olarak, bilimin ışığında sizlere en doğru bilgileri sunmak bizlerin görevi. Besinler.net sitesinin editörü olarak sizleri bilimin doğurduğu, doğru bilgiye ulaştırmak en büyük gayem. Keyifli okumalar diliyorum ... Daha iyi bir ben daha sağlıklı bir dünya adına!
 • Sözdar Ay

  Sözdar Ay

  Merhaba :) Beslenme ve Diyetetik lisans eğitimimi Artvin Çoruh Üniversitesi'nde tamamladım. Okumayı, araştırmayı, hareketi ve paylaşmayı seviyorum :) Öğrendiklerimi, öğreneceklerimi sizinle paylaşmak için buradayım. Sağlık için, afiyet için, mutluluk için el ele verelim :)
 • Zehra Kurucu

  ZehraKurucu

  Beslenme ve diyet hakkında bilgiler ve makaleler yazmak ve öğrenmektir
 • Zeynep Akman

  Zeynep Akman

  Merhaba Sevgili okurlar, beslenme ve diyetetik bölümü 2.sınıfım sizler için en bilimsel doğru bilgileri araştırıp paylaşacağım umarım faydasını görürsünüz soru ve önerileriniz için zeynep.akman47@hotmail.com mail adresimden iletişime geçebilirsiniz herkese sağlıklı mutlu günler dilerim :)
 • Zeynep Bengisu Ejder

  Zeynep Bengisu Ejder

  Merhaba, ben Medipol Üniversitesi 4.sınıf Beslenme ve Diyetetik öğrencisi Zeynep Bengisu Ejder. Bir Giresun kızı olarak yeşile ve doğaya düşkün, kitapların arasında kaybolmayı seven, sevdikleriyle zaman geçirmeye bayılan biri olarak tanımlayabilirim kendimi sizlere. Burada olma serüvenim ise Bilecik Fen Lisesinden mezun olup hayalini kurduğum Beslenme ve Diyetetik bölümünü kazanmakla başladı. Birçok sitede beslenme ve besinler üzerine makaleler yazarak başladığım maceramı bu tatlı sitemizde yazarlık yaparak devam ettirmeye uzun bir süre önce karar verdim ve sonuç olarak sizlerleyim. Seve seve yazdığım makalelerimde umarım kendiniz için faydalı şeyler bulabilirsiniz diyip keyifli okumalar diliyorum...
 • Zeynep Sağıroğlu

  Zeynep Sağıroğlu

  Rize Anadolu Lisesi mezunuyum. İstanbul Medipol Üniversitesinde Beslenme ve  Diyetetik lisans eğitimime devam etmekteyim. Beslemeye iliskin güncel konularda araştırma yapmakla birlikte özellikle ilgili duyduğum ve üzerinde arastirma yapmaktan keyif aldığım konular; anne çocuk beslenmesi, beslenme ve psikoloji ilişkisi
 • Zulal Kirez

  Zulal Kirez

  1996 GİRESUN doğumlu. Giresun/Görele Nihat Gürel Anadolu Öğretmen Lisesinden 2014 yılında mezun oldum. 2014 yılında Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik bölümünü kazandım. 2016 yılında ÇİFT ANADAL PROGRAMI dahilinde yine kendi fakültemde hayallerimin mesleği olan BESLENME VE DİYETETİK bölümüne başladım. 2018 haziran ayında hemşirelik bölümünden mezun oldum ve şu an beslenme diyetetik 3. sınıf öğrenciyim. Sizlere araştırmayı ,öğrenmeyi seven biri olarak elimden geldiğince bilgilerimi aktarmaya çalışacağım. SEVGİLERİMLE...
 • Zümra Fındıkçı

  Zümra Fındıkçı

  1998 İstanbul doğumluyum. İstanbul Bilgi Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik 4. sınıf öğrencisiyim. Mesleğe adım adım yaklaştıkça öğrendiğim yeni bilgileri sizlerle paylaşabildiğim bir platformda yazabildiğim için çok mutluyum. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inanıyorum . Hipokrat'ın '' Bırak yiyecekler ilacın olsun'' sözünü buraya da yazmadan edemeyeceğim. Herkese keyifli okumalar diliyorum. zumrafindikci@hotmail.com